تروجان ها بد افزار هایی هستند که ، در ظاهر کاربردی به حساب می آیند و کاربر اقدام به نصب آنها میکند ولی در اصل این برنامه ، دستگاه کاربر را هک میکند و راه های بسیاری را جلوی پای هکر ها قرار میدهد.

کلمه تروجان در گذشته نوعی روش جنگی بود که توسط رومی ها ابدع شد ، آنها به عنوان هدیه و نشانه صلح به پادشاه دشمن ، اسبی چوبی هدیه کردند ، و وقتی شاه آن را به داخل کاخ خود به عنوان پیروزی بر آن گروه برد ، از داخل اسب ، سرباز ها بیرون آمدند و کاخ دشمن را تصرف کردند. در اینجا نیز تروجان همچین کاری را انجام میدهد.

مثلا ، شما از فردی نسخه پولی یک برنامه را به شکل رایگان دریافت میکنید ، این برنامه به ظاهر ، آن برنامه ای است که شما به دنبال آن بودید و شاید حتی کار هایی که شما به دنبال آن بودید را انجام دهد ، ولی در کنار آن راه هکر را به تمام دستگاه شما باز میکند و تمام اطلاعات و فایل های شما را در معرض خطر قرار میدهد. حالا فرد هکر با تروجان قادر است از وبکم شما فیلم برداری و عکس برداری کند ، صدای شما را از طریق میکروفون شنود کند ، فایل های شما را بدزدد ، بر روی دستگاه شما ویروس کار بگذارد و یا هر کار دیگر.

توجه داشته باشید که تروجان می تواند برای یک کامپیوتر ساخته شده باشد ، و یا برای یک گوشی موبایل ، فرقی نمیکند؛ هر بد افزاری که در شکل برنامه های کاربردی اطلاعات شما را برای هکر بفرستد تروجان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *